Môj príbeh

Môj príbeh vo svete astmy a jej liečenia

 

Autor Boris Leščák

Autor Boris Leščák

Predtým ako vznikla táto elektronická kniha s cieľom pomôcť ľudom s podobnými problémami ubehlo mnoho rokov štúdia a zaoberania sa astmou ako takou. Postupným hľadaním a skúšaním rôznych liečebných praktík ma život doviedol k tomu, aby som napísal podrobný postup na zvládnutie a odstránenie dýchacích problémov, ktoré spôsobuje astma. Vďaka týmto úspešným radám, ktoré už pomohli mnohým ľudom máte aj vy šancu zmeniť priebeh svojej astmy a dať sa na správnu cestu liečenia astmy.
Preto pevne verím, že dodržaním liečebných postupov budete sami sebe príkladom a dokážete sa preniesť cez chorobu zvanou ASTMA.


 

 

Pred 18-timi rokmi mi zistili nábeh na astmu, a odvtedy sa to už len zhoršovalo. Mal som pravidelne záchvaty kašľa a ťažké problémy s dýchaním. V noci som sa zobúdzal s pocitom, že nemôžem nadýchnuť. Po dvoch rokoch ma poslali na liečenie do Tatier a všetci doma verili, že to už bude lepšie.

Na liečení ma poriadne nakŕmili liekmi a inhaloval som všetky možné spreje čo existovali. Snažili sa ma uistiť, že takto to má byť, že astmatik musí pravidelne brať tabletky, inhalovať sprej a v žiadnom prípade nevynechať liečbu. Lenže ja som tiež len človek a mnoho krát som zabudol zobrať tabletky, sprej a o pár dni som už pociťoval ťažkosti.

boris

Ale s týmto pocitom, že musím pravidelne užívať liečbu a mať pri sebe neustále lieky a nesmiem ich zabudnúť, s tým som nechcel žiť. Čo ak mi príde zle a ja nebudem mať pri sebe sprej, čo potom? To vyvolávalo vo mne ešte väčší strach. Všetci mi tvrdili, že počas puberty mi to prejde, no neprešlo… Najviac ma mrzelo, že pri hraní hokeja, futbalu a rôznych športoch so nemohol držať tempo s mojimi kamarátmi. To bol prelomový zlom, vtedy sa to začalo, povedal som si musí existovať aj iná cesta, ako poraziť túto chorobu a nie len cez lieky, ktoré keď nezoberiem pár dni tak sa udusím k smrti.

Chcem mať slobodu žiť a neviazať sa žiadnymi liekmi

Začal som podrobne študovať ako a čo robiť, aby som mohol žiť a dýchať ako normálny človek. Bola to dlhá cesta od stravy, cvičenia, dýchania až po myslenie. A ako to všetko dosiahnuť? To všetko Vám poviem v návode Ako na astmu, krok po kroku.